חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים

סוגרים שבוע במרחבים 15.4.16
המועצה ממשיכה להיערך כל העת לשעת חירום. תיפקוד מערכות המועצה ב"צוק איתן" זכו לשבח על הענקת השירותים בחירום כבשיגרה, כמעט, וכי היינו הרשות היחידה שנתנה מענה למערכת החינוך ולגני הילדים – במסגרת המיגבלות הקיימות (רק בתוך מבנים ממוגנים). אנו דורשים מעצמנו להמשיך ולהשתפר.
סערת דבריו של עמוס גלעד, ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, ושל קצינים שאמרו השבוע כי "ההרתעה מול חמאס עוצמתית... אבל זה לא ימנע מהם להמשיך ולנסות" לא מפתיעים אותנו, והשבוע התקיימה סדנא לדוברי הצח"י, רב"שים ומתנדבים נוספים בנושא העברת מידע לציבור בשעת חירום, בהנחייתה המקצועית של רונית מינקר, שהיתה הדוברת של המועצה האזורית אשכול ב 7 השנים האחרונות וניהלה את מערך התקשורת וההסברה של הרשות ב 3 מבצעים ובהסלמות. הכשרת המתנדבים היא נדבך נוסף בשיפור התיפקוד שלנו כרשות. אנו מתמודדים עם אירועים שונים תחת הכותרת "חירום", אירועים נקודתיים, כמו תאונות דרכים וכיוב', ועל הקהילה לדעת לתת את המענה הטוב ביותר לכל. 

הגבלת תנועת המשאיות

תנועת המשאיות המובילות סחורה לרצועת עזה עלתה בשנה האחרונה, וגורמת לעומסים כבדים בתנועה בכבישים שלנו ומתנקזות כולן בכביש 232 מצומת מעון ועד לכרם שלום – שבמועצה האזורית אשכול. גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול ואנחנו, פועלים בשיתוף פעולה מלא כדי להביא לפיתרון מיידי ולהקלה בתנועה. בחודש ינואר האחרון הגיע אלינו שר התחבורה, חה"כ ישראל כץ, לפגישת עבודה. לפגישה הזמנו גם את קציני המשטרה, מפקד תחנת משטרת אופקים קובי מור, וקציני תנועה. הצגנו לשר ולצוותו את הסכנות בנסיעה בכבישים. השר הודיע כי בכוונתו להגביל את תנועת המשאיות הנוסעות לרצועת עזה בשעות בהן האוטובוסים נוסעים לבתיה"ס ובחזרה (בין 7-9 ובין 15-17). השבוע התעדכנו כי מיד לאחר החג, מה 2.5.16- יחלו לאכוף זאת. חשוב להדגיש כי מדובר רק במשאיות המובילות סחורה לעזה וכי תנועת המשאיות של המפעלים, חקלאים וכו' מהאזור- לא תוגבל.

השר שוב הוכיח שהוא בולדוזר אמיתי וקשוב לצרכי הציבור. למרות הקשיים ביישום ההחלטה, השר לא ויתר.

במקביל, כפי שכבר הבהרנו בעבר, הכבישים והצמתים – יוסדרו ונמצאים בתהליכי תכנון שונים. צומת גילת, הכניסות ליישובים (שדה צבי, תפרח, בטחה, גילת, פדויים), כביש 293 ועוד. וכמובן, אנו פועלים במקביל מול שר הביטחון ומשרד ראש הממשלה- לפתיחת מעבר סחורות נוסף לרצועת עזה, אליו יוסטו חלק מהמשאיות ויקלו על התנועה באזורנו.

עסקים*עסקים

השבוע התקיים כנס יזמים ובעלי עסקים ממרחבים באולם התרבות במבועים. את הכנס אירגנו נשות "מעברים", האגף לתכנון ופיתוח אסטרטגי במועצה ו"מעוף". המשתתפים נחשפו לפרויקטים שונים המתקיימים בנגב ולאפשרויות עיסקיות והתקיימה הרצאה בנושא שיווק. בנוסף, הושקה חוברת העסקים של המועצה. החוברת תחולק בשבוע הבא ובה מידע על העסקים השונים והיזמים הפועלים במועצה, מתוך כוונה לעודד רכישה מקומית. העסקים הפועלים אצלנו מציעים שירותים מקצועיים וברמה מצוינת – ולכם רק נותר ליהנות.

לראשונה במרחבים: קייטנות פסח

השנה יצאנו למסורת חדשה, הפעלת קייטנות לילדי הגנים (3-6) במהלך חופשת הפסח, בהובלת המתנ"ס. הקייטנות נפתחו ביום רביעי השבוע, בהתאם לרישום. ההורים קיבלו עידכון מראש על אנשי הצוות בגנים, את מערכת החוגים והתוכנית בקייטנה. בנוסף, מתקיים סמינר פסח בקונסרבטוריון. הילדים עוברים סדנאות ולומדים על סגנונות מוסיקה שונים. תודה לכל אנשי הצוות.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.

חסר רכיב