חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 6 במאי 2016

06/05/2016

סוגרים שבוע במרחבים 6.5.16

בשבועות האחרונים מדווחים בכלי התקשורת על מציאת מנהרות ועל פעילות צה"ל בגבול הרצועה להריסתן. אני מבקש לעדכן כי אנחנו נמצאים בקשר שוטף עם צה"ל וכי הפעילות ממוקדת בסיכול איום המנהרות ואין לצדדים אינטרס להסלמה.  


האקדמיה להורים

ב 31.5 יתקיים מופע קומי ומשעשע של קובי אריאלי (גם המחיר מצחיק: 30 ₪ בלבד) במסגרת ובסבסוד ה"אקדמיה להורים" – שמוביל מרכז הצעירים המשותף מרחבים- שדות נגב ומחלקות הגיל הרך. בחודשים הקרובים נארח את מיכל דליות (סופר נני), סמדר שיר, פאולה רוזנברג, ועמוס רולידר. מהרו להירשם. מס' הכרטיסים מוגבל.

עוד במרכז הצעירים שלנו: התחיל קורס סטיילינג לעיצוב פנים, וחיבוקאמא – נפתח סבב נוסף, לאור ההצלחה והביקוש הרב.  


קייטנת פסח – סיפור הצלחה

השנה התקיימו לראשונה במרחבים קייטנות פסח בגני הילדים (גילאי 3-6), בהובלת המתנ"ס. הקייטנות נפתחו בכמה מוקדים, לפי הביקוש. במהלך ששת ימי הקייטנה, הילדים התנסו ונהנו מכ 11 חוגי העשרה: ג'ודו, חלל ומדע, תאטרון, תנועה, היפ הופ ותיגוף, כדורסל, כדורגל, פעילות עם בע"ח, חוכמולוגי, פעילות קק"ל ומוסיקה. עם סיום הקייטנה ערכנו משוב להורים שעליו ענו כ 50% מהורי הילדים שהשתתפו בקייטנה. מתוצאות הסקר אנחנו לומדים שפעילויות העשרה שהילדים הכי אהבו הן: בע"ח, כדורגל, היפ הופ, ג'ודו וחוכמולוגי. 84% מהמשיבים ענו שהקייטנה הייתה טובה מאד עד מצוינת.

אני מבקש להודות לנעמי שמואלוף, רכזת חוגים ופנאי, על הארגון המוצלח, המסירות וההשקעה הגדולה בניהול הקייטנות ולכל הצוות המוביל! בימים אלו עובדים הצוותים במרץ ומתארגנים לקראת קייטנות הקיץ לילדים בגנים ובגילאי בית ספר יסודי. פרטים בקרוב... 

ביום חמישי אירחנו את מנכ"ל החברה למתנ"סים, רז פרויליך. בביקור השתתפו גם צוות המחוז וקב"ט החברה, אדם עזרן, מנהל המתנ"ס שלנו וצוות המתנ"ס. הצגנו למנכ"ל את הפעילות הענפה במגוון תחומים שמוביל המתנ"ס ואת מוכנות המתנ"ס לחירום. המנכ"ל ציין לשבח את הפעילות והמוכנות לחירום. יישר כח לכל צוות המתנ"ס שלנו.

איזה חוגים אהבתם ואיזה אתם רוצים שיהיו?

לקראת סיום שנת הפעילות ולקראת היערכות לשנת הפעילות הבאה, חשוב לנו לשמוע את דעתכם בנוגע לחוגים ולפנאי לאחר שעות הלימודים בכל התחומים: מוזיקה, מחול, ספורט, העשרה ומדעים.

השאלון מיועד למי שהשתתף בחוגים ולמי שלא השתתף בחוגים.

תוצאות השאלון יועברו למתנ"ס ולמחלקת החינוך במועצה על מנת שנוכל להיערך ביחד ל"חינוך על הרצף" לכל תושבי המועצה לקראת שנת תשע"ז..

בין העונים יוגרלו פרסים. תודה רבה על זמנכם

למילוי הסקר: http://goo.gl/forms/86Lv41v11i

פרויקט הטייסת

פרויקט הטייסת, הוא פרויקט הדגל שאנו מובילים בביה"ס היסודי "מבועים". זה פרויקט מנהיגות לזכרם של אילן ואסף רמון ז"ל. משתתפים בו פרחי טיס מחצרים וילדי ביה"ס, ולאורך השנה הם מקיימים פעילויות רבות ומשותפות. השבוע ביקרה רונה רמון בביה"ס ונפגשה עם צוות וילדי הטייסת.
היה מפגש מעצים ומרגש לכולם.


יום ערבית

השבוע ארגנה המורה לערבית, אתי בן ישראל, בתיכון מרחבים "יום ערבית" לשכבה ט'. ליום הוזמנו חיילי הגדס"ר, שסיפרו לתלמידים על השירות הצבאי וניהלו עימם שיח מרתק. למדו על התרבות הבדואית ורקדו כולם, יהודים- מוסלמים ונוצרים יחד.

עלה נגב, האוצר

שר האוצר משה כחלון ומנכ"ל משרדו שי באב"ד סיירו השבוע בכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן" יחד עם יו"ר הכפר זוכה פרס ישראל האלוף במיל' דורון אלמוג, מנכ"ל הכפר אבי וורצמן ואריק מייקלסון מנכ"ל JNF ישראל. השר ביקר במעון המשותף, שוחח עם מטופלי הכפר, שהודו בעיניים בוהקות למטפלים, וכמו כן, הוצגו לשר התוכניות העתידיות לכפר, כולל הקמת ביה"ח השיקומי והיישוב החדש. אי אפשר שלא להתרגש בביקור שכזה. השר אמר "תראו בנו בעלי ברית. אני מאחל לאנשי הכפר שימשיכו לקבל כוחות על אנושיים כפי שיש להם היום כדי להמשיך את המפעל המיוחד הזה שהערך שלו עבור החברה הישראלית הוא פשוט עצום.

בהזדמנות זו אזכיר כי מי שצריך, יכול לקבל טיפולים ושירותים ב"עלה נגב" ברמה הגבוהה ביותר בארץ. וכי נפתחו קורסי הכשרה למטפלים בבע"ח, הידרו תרפיה ומדריכי רכיבה על סוסים – מומלץ מאוד. פרטים בעלה נגב.    


פתיחת מעבר ארז

בחודשים האחרונים ניהלנו יחד עם גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול ותושבי המועצה, מאבק עיקש לפתיחת מעבר סחורות צפוני נוסף אל רצועת עזה על מנת לצמצם את כמות המשאיות הבלתי נתפסת הנעה כיום בכבישי האזור ומסכנת את בטחון התושבים. שר הביטחון עדכן אותנו על חתימה על הצו לפתיחת מעבר ארז לסחורות, במטרה להסיט אליו חלק ממאות המשאיות המובילות סחורה לרצועה. אנו מודים באופן אישי לשר הביטחון על ההחלטה המשקפת את תמיכתו בהתיישבות ובחיזוק חוסן תושבי האזור.

מצטיין: רס"ל נמרוד יונה

לקראת יום העצמאות, התקיים טקס מצטייני מקשא"פ, בו משרת רס"ל נמרוד יונה מאשבול. בטקס נאמר "נמרוד משרת במדור השו"ב בתפקיד ר' תחום תקנ"ם. מבצע את תפקידו בצורה ראויה לציון תוך כדי מקצועיות רבה, מתן שירות איכותי ויחסי אנוש מצויינים. נמרוד מבצע כל משימה במדור באחריות ותוך נכונות ללמידה מתמדת." יישר כח ובהצלחה!

 

פרשת השבוע 

פרשת השבוע, פרשת קדושים, ובה פסוק חשוב מאד אבל גם לא ברור בהקשרו. "לא תלך רכיל בעמך, לא תעמוד על דם רעך". כל אחד משני חלקי הפסוק מובן. האיסור ללכת רכיל והאיסור לעמוד מנגד כאשר נשקפת סכנה לאדם אחר. מה שלא ברור הוא הקשר בין שני חלקי הפסוק. מדוע הובאו שניהם ביחד?
יכולים להיות לכך כמה הסברים אבל ההסבר הנראה לי מכולם הוא, אל תחריש כאשר אתה שומע רכילות העלולה לפגוע בחברך. גם אם אתה עצמך אינך שותף לדברי הרכילות, אינך מספר ואינך מקשיב, גם אז אתה מצווה להפסיק את הדיבורים הפוגעים באדם אחר. כי חיים ומוות ביד הלשון והוצאת שם רע ורכילות עלולות לפגוע באדם עד כדי סיכון חייו.
נזכור את זה כולנו בימים אלה שבין יום השואה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וביום העצמאות.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,  
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״

חסר רכיב