חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 27 במאי 2016

27/05/2016

סוגרים שבוע במרחבים
לפני שנה, הצהיר שר החינוך הנכנס, נפתלי בנט, על מהפכת הבגרויות וחשף את התוכנית לחיזוק המתמטיקה, במטרה להכפיל את מספר הניגשים ל 5 יחידות לימוד בתוך 4 שנים. אנחנו, הכרזנו בתחילת הקדנציה (לפני קצת יותר מ 3 שנים) על שיפור מתמיד בכל התחומים ובעיקר: מצוינות בחינוך. השבוע התקיימה בחינת הבגרות במתמטיקה. אציג לפניכם את הנתונים: הממוצע הארצי עומד על 10%, נכון לנתונים של השנה שעברה. ואצלנו, 19% מתלמידי תיכון מרחבים עברו בהצלחה השנה את בחינת הבגרות 5 יח"ל במתמטיקה. בשנה שעברה עברו בהצלחה 11% מתלמידינו את הבחינה.

סה"כ התלמידים שניגשו ל4 ול 5 יח"ל מתמטיקה בשנה שעברה עמד על 31% והשנה עלינו ל 49%. אנחנו גאים מאוד בשיפור המשמעותי ובכוונתנו להמשיך ולהגדיל את מספר הניגשים והזכאים לתעודת בגרות איכותית. נתון מרשים ומכובד. שיא הניגשים, אגב, נרשם ברמת השרון, 25%. תיכון מרחבים נמצא בראש הרשימות. על- פי הנתונים שפירסם משרד החינוך לפני מספר חודשים, גם ב 5 יח"ל ביולוגיה – אנחנו נמצאים בעשירייה הראשונה בארץ! יישר כח לתלמידים החרוצים ולנבחרת החינוכית המצטיינת שלנו. לרחל סיני, מנהלת ביה"ס ולצוות ההוראה. המשיכו כך! גאים בכם!

הורים ערים במרחבים
סיירת ההורים שלנו, כבר לא חלום.יחידת הילדים והנוער תחום מניעה וסיכון מובילים למעורבות הורים ולהקמת סיירת הורים. בליל ל"ג בעומר, הורים ערים יצאו לסייר במסיבות בני הנוער ביישובי המועצה. כ 30 הורים מיישובים שונים לקחו חלק וזכו לקבלת פנים אוהבת מצד בני הנוער.ההורים מספרים "...היה לילה לא פשוט ומאתגר עם קבוצה מדהימה שלהורים..." "היה מאוד חזק אתמול... אני כ"כ גאה ביח' הילדים והנוער ובניצני הגיבוש של צוות איכותי ואכפתי של הורים. זה לא סוד שהבעיה היא ארצית ושמחה שידענו לתת מענה מקומי והכי חשוב שהנוער באמת ראו את זה באופן הנכון..." "ראיתי את הדברים בצורה אחרת ומוחשית ועל כך אני מודה". התמונות והחוויות מדברות בעד עצמן, זוהי תחילתה של שותפות ומעורבות הורים מבורכת. יישר כח להורים הפעילים וליחידת הילדים והנוער.


קייטנות ופעילויות הקיץ
אנחנו שמחים להציג לפניכם חוברת המרכזת את שלל הפעילויות והקייטנות שיתקיימו בקיץ 2016 במועצה.http://goo.gl/dc6Frr. ניתן להירשם לקייטנות אמצעות הקישור הבאwww.hugim.org.il הרשמה לקייטנות תפוח פיס בקישור: http://tpm.vp4.me/
מזמינים אתכם להשתתף וליהנות מקיץ מלא כיף וחוויות!

נאמני המים שלנו במקום ה 1
ילדי ביה"ס מבועים זכו במקום הראשון בתחרות "נאמני המים" של קק"ל. השבוע התקיים יום שיא שהובילו בקק"ל במסגרת פרויקט מערכות לאיסוף מי גשמים שהוצבו בבתי- הספר. בפרויקט לומדים התלמידים על משק המים בישראל, וכיצד יש לפעול למען חיסכון ושמירה על המשאבים, לעתיד טוב יותר.ילדי ביה"ס "מבועים", זכו, כאמור, במקום ה 1.


חבר בבורד אורט העולמי
אורט העולמי הוא ארגון א-פוליטי, שלא למטרת רווח, אשר פעל בעבר ובהווה ביותר ממאה מדינות. מטרת הארגון היא הקניית חינוך והכשרה לנוער היהודי ברחבי עולם. בכנס שהתקיים השבוע בירושלים עם תורמים מכל העולם, מינו אותי לשמש חבר בבורד של אורט העולמי. הוחלפו דעות והוצגו התוכניות שבוצעו בשנה החולפת ותוכניות לשנה הבאה. את אורט העולמי מייצגת "קדימה מדע" בארץ, ובתקופה הקרובה הם ייכנסו לתיכון מרחבים ויסייעו לנו לקדם את המערכת גם במישור הפורמאלי וגם בלא פורמאלי.

ניצנים
תוכנית חינוכית נוספת שנכנסה השנה למערכת החינוך שלנו היא "ניצנים". התוכנית עוסקת בהעמקת הזהות היהודית. בפגישה שנערכה בעיריית מודיעין, יחד עם ידידי חיים ביבס, ראש העירייה ויו"ר השלטון המקומי, סיכמנו על פעולות המשך להרחבת התוכנית.

חצרים- הבסיס לניצחון
בסיס חצרים והשיכון הם חלק בלתי נפרד מקהילת מרחבים. כיוון שהשיכון אינו מוגדר יישוב - מעולם לא היתה נציגות מהשיכון בישיבות המליאה. לפני 3 שנים החלטנו כי יש חשיבות רבה בנוכחות נציג מהשיכון במליאה. בשיכון מתגוררות כ 100 משפחות. אתמול נפגשנו, מנהלי המחלקות, יחד עם מפקד הבסיס, סגנו, ונציג המליאה בבסיס. החברים הציגו כמה נושאים ובקשות, בעיקר בעזרה באמצעים פיזיים בשיכון, העברת גני הילדים לאחריות המועצה והרחבת שיתופי הפעולה בתיכון- חונך לתלמידי 5 יח"ל פיזיקה/ מתמטיקה, מבין פרחי הטיס.

מעברים
לקראת הקיץ: המעוניינים להעסיק בני נוער בתקופת החופש מוזמנים להיות בקשר עם מעברים 08-6211814/3. רשימת המשרות באתר מעברים.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״

חסר רכיב