חסר רכיב

יחידת המתמי"ד במרחבים

מרכז שיטור קהילתי
יחידת המתמי"ד של מרחבים מגייסת מתנדבים. ומה איתך?

מתנדבי יחידת המתמי"ד הפועלים במרחבים הם סמל לערבות הדדית. מרכז השיטור הקהילתי מאגד בתוכו בסיס הפעלת מתנדבים של משמר הגבול. המרכז פועל במטרה להגביר את תחושת הביטחון ולמנוע אירועים חריגים.

תחום הביטחון ומרכז השיטור הקהילתי פועלים תחת אחריותו של קב"ט המועצה.

· מפקד המרכז המשולב - פקד עובדי מליכי - מחב"ל – מקיים קשר שוטף עם הוועדים בנושא של מרכיבי ביטחון ועליו מוטלת האחריות על מרכז השיטור.
· רס"ב ירון יפרח– שוטר קהילתי – נותן מענה לאירועי תגובה בגזרת המועצה, יישוב סכסוכי שכנים, סכסוכי קרקעות, קיום פרויקטים קהילתיים, ביקור נפגעי עבירה, עובד עם נוער בסיכון וכו.
· שי כנה רס"מ – מפקד בסיס הפעלה – אחראי על כל נושא הפעילות השוטפת של המתנדבים, הדרכות, טיפוח המתנדב, וכו.
· סמי אברהם רס"ר – סגן מפקד בסיס ההפעלה – מסייע למפקד הבסיס ומרכז את הפעילות באזור השובלים.

מתנדבים המעוניינים להצטרף ליחידה יעברו הכשרה של 5 מפגשים. במהלך ההכשרה לומדים המתנדבים את כל סמכויותיהם וחובותיהם כמתנדבים במשטרה. כמו כן, המתנדבים יבצעו מטווחים, כיוון שהפעילות מתבצעת עם כלי נשק. בתום תקופת ההכשרה יקבלו המתגייסים תעודת מתנדב מטעם משטרת ישראל ויחלו לצאת לפעילויות. הפעילות מתבצעת אך ורק ביישובי המועצה ובשטחים החקלאיים בתחומה. ההתנדבות נעשית עם מדים של משמר הגבול, נשקים ארוכים וישנו כיסוי ביטוחי מלא במהלך הפעילות. פעילות המתנדבים מתבססת בעיקרה על סיורים ממונעים בתוך המושבים ובשטחים החקלאיים של המושבים, להגברת תחושת ביטחון, למניעה ונראות בשטח. כמו כן, מבצעים המתנדבים חסימות ובדיקת אנשים ורכבים חשודים המסתובבים באזורנו.

קריטריונים לגיוס למתמיד:
גיל 21 ומעלה.
12 שנות לימוד.
בריאות תקינה.
מוטיבציה גדולה לתרום לקהילה
·
באחרונה היו כמה פעולות מוצלחות של המתנדבים בתחום עבירות הרכוש ובתחום העבירות החקלאיות. חלה ירידה משמעותית בכמות העבירות המתרחשות ברחבי המועצה, ותודתנו הגדולה למתמידים שלנו. בימים אלה נערך גיוס מתנדבים נוספים. המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם רס"ר שי כנה, מפקד בסיס ההפעלה, 050-6274753.
חסר רכיב