פרסומת

דלג לתוכן העמוד
בוני (מכלוף) רוני
רב טוראי 

בוני (מכלוף) רוני

בן דינה ואליהו
נפל ביום ט"ו בתמוז תשמ"ג (26/06/1983)
מקום מנוחתו גילת

סיפור חייו

בן דינה ואליהו, נולד ביום ל' בניסן תשכ"ד (12.4.1964) במושב גילת בנגב. רוני החל לימודיו בבית-הספר "נחלים", והמשיכם בחטיבת הביניים ובתיכון. בתקופת לימודיו הוא הרבה לעזור להוריו, בעלי משק חקלאי.

באוגוסט 1982 התגייס רוני לצה"ל, עבר אימוני טירונות וקורס אלחוטאים והוצב לשרת כאלחוטאי בבסיס צבאי בנגב. בהמלצת מפקדו הוא עלה לדרגת רב"ט. בהמלצה נאמר: "רוני חייל טוב, המנסה להשתלם מבחינה מקצועית ולשפר את רמתו. הוא חייל ממושמע".

ביום ראשון ט"ו בתמוז תשמ"ג (26.6.1983), אחרי שהתנדב למלא תפקיד תורן בבסיס בחופשת השבת, יצא רוני לביתו לחופשה. הוא נסע ברכב צבאי, יחד עם עוד שני חיילים. בדרך מעזה, ליד מחסום ארז, התנגשה המכונית שבה נסע במשאית שבאה מולה. שלושת החיילים נהרגו. ביניהם היה רוני. בן 19 שנים הוא היה במותו.

רוני הובא למנוחות בבית-הקברות במושב גילת. הוא השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ואחות. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב למשפחתו: "רוני, צעיר לימים, אבל חייל למופת, אהוב על חבריו, בשל תכונות האנוש הרבות שהיו לו. היה חייל אחראי ומסור, נערץ על מפקדיו. סמכנו עליו ובטחנו בו, ואף רצינו לקדמו בסולם הדרגות ובתפקידים בכירים יותר. הוא היה ראוי לכך. לא היססנו להטיל עליו משימות ותפקידים, מפני שידענו כי הוא יבצע אותם באופן הטוב ביותר".

 

מקום מנוחתו

בוני (מכלוף) רוני
בן 19 בנופלו
מקום מנוחתו גילת