אנשי קשר 

טבלת אנשי קשר - בטחון
שם תפקיד טלפון נייד מייל
מוקד המועצה בווטסאפ לפניות באמצעות הווטסאפ בלבד 053-4868858
מוקד המועצה 089926160
מתן פהימי קצין הבטחון 08-9929425 050-5070611 [email protected]
שי כנה מפקד בסיס ההפעלה של המתמי"ד 08-9923331 050-6274753
ירון יפרח שיטור קהילתי 08-9929493 050-6273719

שיטור מועצתי

החל מאוקטובר 2022 פועלת במועצה יחידת השיטור המועצתי. השיטור פועל עם 7 שוטרי מג"ב ו 4 פקחי מועצה. פניות לשיטור המועצתי במס' 08-9926160- יהיו לעניינים מוניציפאליים בלבד. יש להמשיך לפנות למוקד 100 של המשטרה לנושאים בעבירות המטופלות ע"י המשטרה. 

WhatsApp Image 2023-01-08 at 08.54.22.jpe

089926160 מוקד מרחבים- לעניינים מוניציפאליים בלבד. 

עיקרי הפעילות

מחלקת הביטחון של המועצה פועלת בתיאום ותוך כדי שיתוף פעולה עם כלל גורמי הביטחון שפועלים במרחב המועצה ובאזור למען הגברת הביטחון השוטף של יישובי המועצה ותושביה.

  • תיאום ושיתוף פעולה עם משטרת ישראל , צה"ל , כיבוי אש, מד"א ופיקוד העורף.
  • אבטחת מוסדות החינוך : הפעלת מערך מאבטחים, מיגון , תרגילי הג"א ומטות חירום.
  • הפעלת מערכות חירום בעת הצורך.
  • סיוע בארגון מטות מל"ח (משק לשעת חירום).
  • הרחבת הפעילות במתמי"ד והכשרת מתנדבים.
  • פגישות עם ועדי הישובים בנושאי ביטחון.
  • הכנת התושבים להיערכות נגד רעידות אדמה.

לרשימת צוותי צח"י בישובי המועצה - לחץ/י כאן

יחידת המתמי"ד - לחץ/י כאן

טיפים להגנה על הבית

יחידת המתמי"ד של מרחבים מגייסת מתנדבים. ומה איתך?

מתנדבי יחידת המתמי"ד הפועלים במרחבים הם סמל לערבות הדדית. מרכז השיטור הקהילתי מאגד בתוכו בסיס הפעלת מתנדבים של משמר הגבול. המרכז פועל במטרה להגביר את תחושת הביטחון ולמנוע אירועים חריגים.

תחום הביטחון ומרכז השיטור הקהילתי פועלים תחת אחריותו של קב"ט המועצה.

רס"ב ירון יפרח– שוטר קהילתי – נותן מענה לאירועי תגובה בגזרת המועצה, יישוב סכסוכי שכנים, סכסוכי קרקעות, קיום פרויקטים קהילתיים, ביקור נפגעי עבירה, עובד עם נוער בסיכון וכו.

שי כנה רס"מ – מפקד בסיס הפעלה – אחראי על כל נושא הפעילות השוטפת של המתנדבים, הדרכות, טיפוח המתנדב, וכו.

סמי אברהם רס"ר – מפקד בסיס ההפעלה – באזור השובלים.

מתנדבים המעוניינים להצטרף ליחידה יעברו הכשרה של 5 מפגשים. במהלך ההכשרה לומדים המתנדבים את כל סמכויותיהם וחובותיהם כמתנדבים במשטרה. כמו כן, המתנדבים יבצעו מטווחים, כיוון שהפעילות מתבצעת עם כלי נשק. בתום תקופת ההכשרה יקבלו המתגייסים תעודת מתנדב מטעם משטרת ישראל ויחלו לצאת לפעילויות. הפעילות מתבצעת אך ורק ביישובי המועצה ובשטחים החקלאיים בתחומה. ההתנדבות נעשית עם מדים של משמר הגבול, נשקים ארוכים וישנו כיסוי ביטוחי מלא במהלך הפעילות. פעילות המתנדבים מתבססת בעיקרה על סיורים ממונעים בתוך המושבים ובשטחים החקלאיים של המושבים, להגברת תחושת ביטחון, למניעה ונראות בשטח. כמו כן, מבצעים המתנדבים חסימות ובדיקת אנשים ורכבים חשודים המסתובבים באזורנו.

קריטריונים לגיוס למתמיד:

גיל 21 ומעלה.

12 שנות לימוד.

בריאות תקינה.

מוטיבציה גדולה לתרום לקהילה

·
באחרונה היו כמה פעולות מוצלחות של המתנדבים בתחום עבירות הרכוש ובתחום העבירות החקלאיות. חלה ירידה משמעותית בכמות העבירות המתרחשות ברחבי המועצה, ותודתנו הגדולה למתמידים שלנו. בימים אלה נערך גיוס מתנדבים נוספים.
 

המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם רס"ר שי כנה, מפקד בסיס ההפעלה, 050-6274753.

נמרי המדבר: יחידת מתנדבי מג"ב ללוחמה בפשיעה החקלאית במרחבים

היחידה ללוחמה בפשיעה החקלאית, מהווה גם כיתת כוננות מועצתית בחירום. היחידה נלחמת גם בפריצות לבתים, טיפול בשוהים בלתי חוקיים, סמים ועוד. היחידה יוצאת לפעילויות ממוקדות על בסיס מודיעין של מג"ב ותחנות המשטרה נתיבות ואופקים. את הקמת יחידת "נמרי המדבר" יזם מפקח אהרון לב טוב, קצין מג"ב תחנת נתיבות, לחיזוק ביטחונם האישי של תושבי וחקלאי המועצה. לב טוב פעל בשיתוף שוטרי מג"ב: מב"ס סמי אברהם, מב"ס שי כנה, מש"ק השובלים גיא צפרירי ומדריך הלוט"ר אודי יעקב. היחידה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם קב"ט המועצה, מתן פהימי, ועל היחידה מפקד (בהתנדבות) מפקח דותן סלמי, מפעמי תש"ז. ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' מברך על היוזמה "הודות לפעילות המשותפת של משטרת ישראל, מג"ב, המועצה והמתנדבים הרבים, אנו רואים ירידה בפשיעה באזורנו. בשבועות האחרונים מותקנות מצלמות אבטחה ביישובים, זאת בהמשך לדיונים שקיימנו בוועדת הפנים של הכנסת, להוספת מרכיבי ביטחון ובקרוב יוקם מוקד משותף לשדות נגב ומרחבים, בהתאם לסיכום עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שפועל ללא לאות למיגור התופעה. אני מבקש להודות לכל השותפים הרבים ולמתנדבים שפועלים בלילות, לאחר יום עבודה, מתוך התגייסות מוחלטת להגנה ושמירה על הבית."

המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם רס"ר שי כנה, מפקד בסיס ההפעלה, 050-6274753.