תכנית "יזמים צעירים – עושים עסקים"

התוכנית מיועדת לתלמידי שכבה ט', המתקיימת ביוזמת תפוח פיס "מרחבים", בשיתוף בי"ס אזורי מרחבים, ובמימון המועצה האזורית מרחבים והרשות לפיתוח נגב.

"למידה תוך כדי עשייה". צעירים חולמים, יוזמים ועושים עסקים. ארגון "יזמים צעירים ישראל" הוא חלק מארגון בינלאומי המאפשר הזדמנות וחוויה חד פעמית להשתתף במגוון תכניות.

במסגרת התכנית "עושים עסקים" נפתחות בפני הנוער אינספור אפשרויות לאפיקי עשייה, פיתוח יכולות וכישורים אישיים, השתלבות בעבודת צוות, פיתוח רעיונות ומימושם ויצירת קשרים עסקיים עם חברות פעילות במשק.

התלמידים יתנסו בהקמת עסק מתחילתו ועד סופו, פיתוח מוצר עסקי, מינוי בעלי תפקידים, גיוס כסף, פיתוח תכנית עסקית, פתיחת וניהול חשבון בנק, ניהול מסע ומתן, ייצור שיווק ומכירות.

במהלך התוכנית התלמידים ירכשו מיומנויות כמו: יכולת פרזנטציה בכתב ובעל פה בעברית ובאנגלית, חשיבה יצירתית ופתרון בעיות ויוכלו לזכות בהזדמנות לייצג את ישראל בתחרות האירופית.

התלמידים יקבלו לווי וסיוע קבוע ממנחי התוכנית לאורך כ-25 מפגשים חד שבועיים וישתתפו יחד בסדנאות, אירועים ותחרויות.

רמון ספייסלאב

רמון ספייסלאב הינה תכנית מצוינות המיועדת לתלמידי חטיבות ביניים, המאפשרת לתלמידים הזדמנות ייחודית והיסטורית לשלוח ניסוי לתחנת החלל הבינלאומית. התוכנית עושה שימוש בעולם המרתק של החלל כדי לעורר בתלמידים השראה ומוטיבציה, לחלום הכי רחוק שניתן, תוך מיצוי הפוטנציאל האישי והחברתי הטמון בכל תלמיד.

התוכנית הינה בשיתוף ובעידוד משרד החינוך, הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה וסוכנות החלל הישראלית שבמשרד המדע הטכנולוגיה והחלל ובמימון תכנית מצויינגב ומועצה אזורית מרחבים.

תהליך הלמידה מתבצע בסביבה מאתגרת מבוססת על חקר ופתרון בעיות,‏‏ לקראת הפרויקט של שיגור ניסוי לחלל לבדיקת ‏השפעות מאפייני החלל על ‏תופעות טבע ‏המוכרות לנו על פני כדור הארץ.

לקריאה נוספת

עמותת "אחרי" – הכנה לגיוס משמעותי לצה"ל מכינות ושנת שירות

הגיוס לצה"ל הוא נקודת מפנה משמעותית בחייהם של כל מתבגר ומתבגרת. על כן, תחום השירות המשמעותי נועד לתת מענה לכל בני ובנות הנוער במועצה בכיתות י'-י"ב בנושא תהליך הגיוס לצבא, הצטרפות לשנת שירות ומכינות. מדובר בהכנה מנטאלית ופיזית. מטרתנו היא-למקסם את המיועדים לגיוס למיצוי ויישום יכולותיהם ושאיפותיהם, עם גיוסם לצה"ל והצטרפותם לשנת שירות ומכינות. המענה ניתן באופן פרטני וקבוצתי, במסגרות פורמאליות בתוך בית הספר ובמסגרות בלתי פורמאליות על ידי סדנאות, הרצאות, ימי גיבוש, סיורים ומופעים.

אנו מאמינים כי ההובלה של בני ובנות הנוער למסגרות שנת הגשמה, מכינות קדם צבאיות ושנות שירות, יגדילו את הסיכויים לשירות משמעותי וליציאה לתפקידי פיקוד וקצונה.

התכנית כוללת:

הכנה ליום המא"ה, הכנה לצו ראשון, ליווי ויעוץ אישי בתהליך, אימוני כושר קרבי, סדנאות הרצאות, ימי גיבוש, סיורים , חיבור ליחידות השונות בצה"ל, יום מכינות ושנת שרות. 

 

מיזם מענים רגשיים בחטיבת הביניים
שנה"ל תשע"ט

רקע: מעבר למסגרת לימודים חדשה הינו מעבר חיים נורמטיבי. במהלך המעבר יכולים לחול מספר שינויים בתפקודים השונים של התלמידים- רגשיים, קוגניטיביים, התנהגותיים. יחד עם זאת, ניתן לתווך בין התרחשות המעבר לבין התמודדות התלמידים עם המעבר. תיווך זה עשוי לקבוע את מידת ההסתגלות של התלמיד למסגרת הלימודים החדשה.

המעבר מבית ספר יסודי לחטיבה הינו מעבר כפול, דהיינו ממסגרת לימודים אחת לשנייה, ובמקביל מעבר מהילדות לתחילתו של גיל ההתבגרות. לאור זאת, על המערכת החינוכית לספק לתלמיד מערך מענים מותאמים בתחום הרגשי, הקוגניטיבי וההתנהגותי.

מיזם מרא"ה נבנה על מנת להוות חלק מהמענים המסייעים לתהליך זה.

לקריאה נוספת תלחצו כאן

מצמיחים

תוכנית למניעת אלימות בבתי הספר. לקריאה נוספת

 

תוכניות חינוכיות בית ספר רוטמן