סוגרים שבוע במרחבים 24.5.18


נמרי המדבר: הוקמה יחידה ללוחמה בטרור החקלאי במרחבים

היחידה ללוחמה בטרור החקלאי שתהווה גם כיתת כוננות מועצתית בחירום, החלה לפעול השבוע, זאת לאחר 3 חודשי הכנות והיערכות, כתיבת פקודות, תיקי אימון ונוהלים. היחידה תילחם גם בפריצות לבתים, טיפול בשב"חים, סמים ועוד. היחידה תצא לפעילויות ממוקדות על בסיס מודיעין של מג"ב ותחנות המשטרה נתיבות ואופקים.

 

את הקמת יחידת "נמרי המדבר" יזם מפקח אהרון לב טוב, קצין מג"ב תחנת נתיבות, כמענה לטרור החקלאי

לב טוב פעל בשיתוף שוטרי מג"ב: מב"ס סמי אברהם, מב"ס שי כנה, מש"ק השובלים גיא צפרירי ומדריך הלוט"ר אודי יעקב.

 

השבוע התקיים המפגש הראשון של היחידה ובמהלך השבוע התקיימו גם 3 אימונים. ביחידה פועלים 20 לוחמים ו 3 לוחמות מכל יישובי המועצה.

 

היחידה הוקמה בשיתוף המועצה ותעבוד בשיתוף פעולה מלא עם מתן פהימי, קב"ט המועצה ועל היחידה יפקד בהתנדבות מפקח דותן סלמי, מפעמי תש"ז

 

ביום חמישי 31.5 יתקיים תרגיל מסכם המדמה אירוע פח"עי, חדירת מחבלים ליישוב במועצה. יישר כח למתנדבים! המעוניינים להצטרף, מוזמנים לפנות למב"ס שי כנה.  


 

ברכות לרב פקד ברוך הנינג, דובר מג"ב ותושב אשבול, על שקיבל אמש תעודת הצטיינות ממפכ"ל המשטרה על מערך הדוברות של מג"ב. יישר כח! גאים בך!שיעור באזרחות

הצוות החינוכי בגן תאנה שבפטיש, הוביל השנה את המיזם ''ילדי גן תאנה מתחברים לכנסת ישראל", במסגרת שנת ה 70. זו תוכנית ארצית של מרכז המבקרים בכנסת והאגף לחינוך קדם יסודי, שמטרתה: הכרת משכן הכנסת ומעמדו בציבור כמקור גאווה לאומי והצגת עקרונות בסיסיים בדמוקרטיה-חוק, בחירה, החלטה עפ''י רוב.

לסיכום הלמידה, הזמינו אותי החברים מהגן להיות שותף למסע ההיכרות עם הכנסת ומהשעה שביליתי איתם, הבנתי שהם למדו שיעורי אזרחות ברמה של חטיבת ביניים. נהניתי מאוד מרמת הידע של הקטנטנים. לשאלת הגננת, מי אני? השיבו המתוקים "יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין". אז כדי לא לאכזב אותם, נדאג לתאם סיור משותף בכנסת. תודה לצוות המעולה של הגן: למנהלת הגן אורלי חדד; עידית משה, גננת משלימה; ורדה סעתי וטלי קידר הסייעות. תודה לאורית יהודה, מנהלת מדור גני הילדים ולסמי עטר, מנהל מחלקת החינוך.


 

"וְשִׁנַּנְתָּם לְבָנֶיךָ, וְדִבַּרְתָּ בָּם, בְּשִׁבְתְּךָ בְּבֵיתֶךָ וּבְלֶכְתְּךָ בַדֶּרֶךְ וּבְשָׁכְבְּךָ וּבְקוּמֶךָ"

ביום רביעי קיימנו, זו השנה השנייה לאחר 40 שנות הפסקה, את חידון התנ"ך במרחבים. לפני שבועיים מצאנו אוצר, תמונות מחידון התנ"ך במרחבים לפני למעלה מ 45 שנה. את החידון, אז, הנחה דן כנר ואת התמונות תוכלו לראות בדף הפייסבוק של המועצה. בשנה שעברה החלטנו להחזיר את המסורת הנפלאה של חידון התנ"ך, שמטרתו להעמיק את ההיכרות שלנו עם ספר הספרים, ולטפח את תחושת השייכות וההזדהות של הנוער עם התנ"ך. מערכת החינוך שלנו, במרחבים, מובילה פרויקטים רבים בסימן הזהות הישראלית והחיבור למורשת היהודית. לאורך השנה התלמידים למדו באופן חוויתי והתרגשתי מאוד לראות את המתמודדים נרגשים, חדים וחכמים, עונים על השאלות בידע רב. חתן חידון התנשלנו הוא יונתן אורן, תלמיד כיתה ו' מבית- הספר מבועים, ממושב קלחים. למקום השני הגיע אושר בן לולו מבית הספר "נחלים", ממושב שדה צבי (בפער של נקודה) ובמקום השלישי זכתה שיראל בוני, מבית הספר "נחלים".


החידון התקיים בסימן 70 שנה למדינת ישראל, בהנחייתו של ד"ר אבשלום קור. בטקס נכחו יו"ר ועדת החינוך בכנסת חה"כ יעקב מרגי, ראש המועצה הדתית, שמעון שדה, מנהל מחלקת החינוך, סמי עטר, מפקח משרד החינוך במחוז דרום, חנוך גנן, מנהלי בתי- הספר, תלמידים, הורים וקהילת מרחבים. השופטים שכיבדו אותנו בחידון: עדנה טישן, שניהלה את בית הספר "מבועים" במשך שנים רבות, חביב שרבף, לשעבר ראש המועצה האזורית מרחבים, הרב שלום מחפוד, שניהל בעבר את בית הספר "נחלים", יו"ר וועדת השופטים, חה"כ יעקב מרגי. ברכות לזוכים ולכל המתמודדים הנפלאים. שמחתי לשמוע שנהניתם מהחוויה. מצרף את שאלת ראש המועצה. תנסו לענות... J

 

שאלת ראש המועצה:

מדינת ישראל חוגגת השנה 70 שנה לקיומה. ארץ ישראל היא ביתו הטבעי של העם היהודי אליה חזר לאחר אלפיים שנות גלות. השאלה הזהה עוסקת במילה "בית" וצירופיה.

בשאלה שמונה סעיפים.

מי אמר: "וְאָנֹכִי פִּנִּיתִי הַבַּיִת וּמָקוֹם לַגְּמַלִּים"?

למי נאמר: "וְאַתָּה שָׁלוֹם וּבֵיתְךָ שָׁלוֹם וְכֹל אֲשֶׁר לְךָ שָׁלוֹם"?

על מי נאמר: "וַיִּבֶן לוֹ בָּיִת וּלְמִקְנֵהוּ עָשָׂה סֻכֹּת"?

למי נאמר: "וּבָנִיתִי לוֹ בַּיִת נֶאֱמָן וְהתְהַלֵּךְ לִפְנֵי מְשִׁיחִי כָּל הַיָּמִים"?

על מי נאמר: "וַתִּקַּח... אֶת בִּגְדֵי... אֲשֶׁר אִתָּהּ בַּבָּיִת..."?

על מי אנמר: "וַיִּלְפֹּת...אֶת שְׁנֵי עַמּוּדֵי הַתָּוֶךְ אֲשֶׁר הַבַּיִת נָכוֹן עֲלֵיהֶם"?

מי אמר: "וְעַתָּה מָתַי אֶעֱשֶׂה גַם אָנֹכִי לְבֵיתִי"?מתי נאמר על שאול: "וְשָׁאוּל עָלָה אֶל בֵּיתוֹ גִּבְעַת שָׁאוּל"?

 

תשובות:

לבן (בראשית כד, 31)

לנבל הכרמלי (שמו"א כה, 6)

על יעקב (בראשית לג, 17)

לעלי (שמו"א ב, 35)

רבקה (בראשית כז, 15)

שמשון (שופטים טז, 29)

יעקב (בראשית ל, 30)

לאחר המלחמה בעמלק, לאחר מות אגג (שמו"א טו, 34)


שבת שלום,

שי