פרסומת

דלג לתוכן העמוד
בדש עמוס-פליקס
סמל שני 

בדש עמוס-פליקס

בן מרסל וראובן
נפל ביום כ"ה באב תשל"ח (28/08/1978)
מקום מנוחתו גילת

סיפור חייו

בן מרסל וראובן. עמוס נולד בטוניס בשנת תשי"ג ( 1953). המשפחה עלתה לארץ בשנת 1956, ומאז הוא גר במושב גילת. עמוס למד בבית הספר היסודי במושב. היה תלמיד נבון, חכם וחביב בקרב התלמידים שלמדו איתו, מה שקרוי - "חברה'מן". אהב לעזור לזולת, לסייע לתלמיד חלש, על כן היה אהוד מאוד בסביבתו. את לימודיו התיכוניים עשה בבאר שבע, במגמה העיונית במקיף ב'. היה תלמיד טוב עם פוטנציאל גבוה.

לאחר התיכון התגייס עמוס לצה"ל, לחיל השריון. בתום השירות הוא עבר הכשרה מקצועית על מנת להתחיל לעבוד: עקב המצב הכלכלי הדחוק בבית, העדיף עבודה על פני המשך הלימודים. עמוס סיים קורס חשמלאות בהצטיינות והתחיל לעבוד, אך חסרו לו אתגרים.
בשאיפתו לתעסוקה מעניינת התגייס עמוס למשטרה, ליחידת הבילוש של המחוז הדרומי. הוא אהב את העבודה המשטרתית וניכרו בו הסיפוק, ההנאה והעניין שהפיק ממנה.

במהלך שנותיו האחרונות היה עמוס בקשר אמיץ עם בחירת ליבו שאהב, מגי בת מושב פעמי תש"ז, עמה תכנן להתחתן. בחודש האחרון לחייו הוא רכש מוצרי חשמל לדירתו באופקים, והיה שקוע בהכנות לחתונה.

ביום כ"ח באב תשל"ח (28.8.1978) נהרג סמל שני עמוס בתאונת דרכים. האסון קרה בעת מילוי תפקידו, בדרכו לאילת למשימה משטרתית בחברת שוטר נוסף כאשר רכב משטרתי נוסף נסע אחריהם. עמוס היה בן עשרים וחמש בנפלו. הוא נטמן בבית העלמין בגילת. לאחר נפילתו נולדו למשפחה כמה תינוקות הנושאים את שמו.

מקום מנוחתו

בדש עמוס-פליקס
בן 25 בנופלו
מקום מנוחתו גילת