פרסומת

דלג לתוכן העמוד
הלל דוד-עמוס
טוראי 

הלל דוד-עמוס

בן פורטונה ואליהו
נפל ביום כ"ח אייר תשכ"ז (07/06/1967)
מקום מנוחתו באר שבע

סיפור חייו

דוד-עמוס נולד ביום ט' ניסן תרצ"ד (25.3.19) בעיר סוס, תוניסיה, ושם סיים את בית הספר היסודי. המשפחה עלתה לארץ ב-1949 והתיישבה בגילת. במושב התחזקה זיקתו למולדת ואת עבודת האדמה עשה בדבקות, הן בכדי להפרות את אדמת הארץ שחש ממש כבן ששב אליה, והן על מנת לתמוך בהוריו ובמשפחתו. אחרי עשר שנות התערות בישראל, נשא אשה, התיישב בבאר שבע והמיר את עבודת האדמה בעבודות בניין אותן עשה בחריצות יתרה, בראותו בהן מעשה חלוצי התורם לבניין הארץ. דוד-עמוס הוא בוגר ביה"ס המקצועי 'עמל' בבאר שבע,  תחביביו היו ספורט ובמיוחד כדורגל. הוא היה אדם נעים הליכות וצנוע.

ביולי 1952 גוייס דוד-עמוס לצה"ל ושירת בחיל הים. בזמן שירותו נהג לעודד את חבריו ליחידה, להרגיעם בשעת לחץ ולהתנדב לכל תפקיד. את ה"יהיה טוב" האופטימי שלו, זוכרים עוד רבים. תפקידו האחרון בפלוגה היה - 'הרץ של המפקד' ואותו מילא ללא דופי. ביום השלישי לקרבות מלחמת ששת הימים, בכ"ח באייר תשכ"ז (7.6.1967) בדרך לרפיח, נפל דוד-עמוס בקרב. כדרכו, גילה רוח התנדבות ורץ לעזור בחילוץ ג'יפ שעלה על מוקש, ובהתפוצץ מוקש שני, נהרג.

דוד-עמוס הובא לקבורה בבית העלמין בארע בבארי, ולאחר מכן נטמן בבית העלמין הצבאי בבאר-שבע. הוא הותיר אחריו אשה, בן ובת.

במכתב תנחומים למשפחה, ציין סגל המפקדים והחיילים בפלוגתו, כי דוד-עמוס היה חייל שעשה את שירותו בנאמנות ומעולם לא נשמעה תלונה מפיו. שירותו הטוב והמסור הומלץ לציון לשבח.

מקום מנוחתו

הלל דוד-עמוס
בן בנופלו
מקום מנוחתו באר שבע