פרסומת

דלג לתוכן העמוד
בנימיני גדליה
טוראי 

בנימיני גדליה

בן בנפשה ומרדכי
נפל ביום י"ז באב תשמ"ז (12.8.1987)
מקום מנוחתו באר שבע

סיפור חייו

בן בנפשה ומרדכי. נולד ב-1947 באירן. עלה לישראל ב-1951 ויחד עם הוריו ואחיו, התגוררו כולם בירושלים. בסוף 1955 עברו לגור במושב תלמי ביל"ו בנגב כדי להגשים את חזונו של בן גוריון אשר אמר: "כדי לשמור על תל-אביב צריך להתיישב בנגב". גדליה הוא החמישי מבין שבעה אחיו.
עוד מילדות שאף לחלוציות, להגשמה, לשיתוף פעולה בכל תחומי החיים. היה בעל דמיון עשיר ופרוע ובשיחתו תובלו לרוב הברקות מצחיקות. סיים את לימודיו בבית ספר היסודי 'מבועים' ובתיכון 'הדסה נעורים'.

גדליה התגייס לצה"ל ב-1965. שירת בחיל ההנדסה. ביום מבצע סמוע ב-1966 נפצע בראשו ושלושה חודשים שכב מחוסר הכרה בבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע. מששבה הכרתו אט אט, עדיין חי בזיכרונו את יום המבצע וניסה בתנועות ידיים לבקש לדעת על המבצע ותוצאותיו. יכולת הדיבור ניטלה ממנו. רקמות חיוניות נפגעו בגולגולתו המרוסקת שהתאחתה במשך זמן ממושך מאוד. אחיו וגיסתו שימשו לו למשענת תומכת ואיתנה, ובזכותם שב להיות ככל האדם.
הכיר את בחירת ליבו והתחתן. נולדו להם שלושה בנים. רוב הזמן היה בטיפול רפואי ונותח רבות בראשו, ועל כן, במאמץ כביר ומתמיד, דאג לשמח את בני  משפחתו ולגרום אושר לילדיו. בתום הניתוח האחרון (ה-11 במספר) לא שבה הכרתו, ובגיל 35 נפטר.

 

מקום מנוחתו

בנימיני גדליה
בן 35 בנופלו
מקום מנוחתו באר שבע